Hledám

Nejrychlejší hledání brigády

Vyber si nejlepší brigádu na brbo-prace.cz. Komu se nelení, tomu se smartfoní :)

Získejte nové pracovní zkušenosti na letním zahraničním pobytu!

Léto se kvapem blíží a spolu s ním i lákavá příležitost pro mladé lidi, jak získat zajímavý bod do životopisu: zahraniční pracovní pobyty. Ty pro mnohé znamenají možnost využít prázdniny k získávání profesních zkušeností, procvičování jazykových dovedností a v neposlední řadě k cestování. Chyťte se i vy příležitosti zvýšit svou cenu na trhu práce pracovním pobytem za hranicemi!

Jaké jsou pracovní možnosti?

Co se týče zemí, do kterých je možnost vyjet, možnosti jsou téměř nekonečné. Pracovat můžete nejen v relativně blízkých zemích, jako je Velká Británie nebo Německo, ale i na Novém Zélandu, v Austrálii, v Kanadě nebo ve Spojených státech. Záleží jen na vašich jazykových znalostech a chuti cestovat.

Mezi pracovními pozicemi figuruje několik stálic, na které není příliš těžké se dostat. Vedle práce au-pair, tedy pomocnice nebo pomocníka do domácnosti, který se stará především o děti, se nabízí například pozice plavčíků. Pro přijetí na tuto pozici je ale nutné absolvovat kurz pro plavčíky. Další možností je práce v dětských táborech nebo hotelových rezortech, které se od sebe liší povahou práce, platem i ubytováním.

Co pro získání brigády udělat?

Pokud jste protřelí a odvážní, můžete si práci v zahraničí samozřejmě sehnat sami. Existují servery, na kterých komunikují zahraniční rodiny s uchazeči o místo au-pair a kde je možné si letní zaměstnání najít. V České republice navíc funguje celá řada pracovních agentur, které za vás zařídí formality potřebné pro odjezd a navíc vám zprostředkují osobní, nebo častěji videopohovor s potenciálními zaměstnavateli.

Vycestování s agenturou práce má své výhody i nevýhody. Nevýhodou jistě je poplatek, který agentuře skládáte, a někdy i možná pokuta v případě, že byste stanovenou práci vlastní vinou předčasně ukončili, respektive dostali výpověď. Výhodou ale je fakt, že máte vždy někoho, na koho se můžete při nesnázích v zahraničí obrátit. Dobré agentury práce se průběžné informují o vašem fungování v zahraničí, a když nastane problém se zaměstnavatelem nebo čímkoliv jiným, ihned ho řeší. Při vycestování s agenturou se navíc výrazně zvedá vaše šance na získání práce.

Tipy před vycestováním

  1. Informujte se. Pokud jste se rozhodli vycestovat s agenturou, najděte si na ni reference. Dobrá agentura bude mít řadu kladných ohlasů.

  2. Připravte se s předstihem. Vyřizování dokumentů, jako jsou víza a podobně, často bývá formalita, může se ale nečekaně zkomplikovat. Nepřekažte si vycestování opožděností. Navíc platí, že kdo dřív přijde, ten dřív bere – ta nejlepší místa.

  3. Trénujte jazyk. Říká se, že když člověk musí, tak se jazyk naučí. Dovedete si ale představit, že se ho „učíte“ až ve chvíli, kdy se potřebujete zeptat na cestu z letiště?

  4. Nečekejte zázrak. Velká část účastníků letních zahraničních programů bývá po příjezdu zklamaná. Proč? Protože se těší na dovolenou a zapomínají, že jedou pracovat. I když je člověk ve Spojených státech amerických, práce je pořád práce.

  5. Naučte se co nejvíc. Sbírejte zkušenosti, pilujte jazyk, učte se. Čím víc se toho naučíte, tím atraktivnější budete pro svého budoucího zaměstnavatele.

Zahraniční pracovní pobyty jsou skvělou možností, jak získat v dnešní době tolik potřebné pracovní zkušenosti už v mladém věku. Využijte ji!